Z okazji obchodów 60-lecia KGHM na zaproszenie dzieci gościli w naszym przedszkolu wolontariusze „Dzieci Miedzi”. Nasze spotkanie przebiegało w formie interaktywnych warsztatów, pt. „Skąd bierze się miedź”. Pracownicy Zakładu Wzbogacania Rud w ramach projektu, pn. „Dzieci Miedzi” przybliżyli dzieciom skąd się bierze miedź i jak wygląda proces jej produkcji.Warsztaty dla dzieci były okazją do poznania tradycji górniczych oraz nauką poprzez zabawę. Dla dzieci dużą radością okazały się specjalnie dla nich przygotowane upominki, które były wykorzystane podczas wspólnych działań , zabawy w kopalnię i górników ( kamizelki, odblaski, gwizdki, bączki, kredki, latarki, medale…)Najważniejsze że dzieci spędziły czas na wspaniałej zabawie w górników zjeżdżających windą do podziemi kopalni, pokonujących ciemne tunele , poruszających się wagonikami, zbierających urobek, a to wszystko w symulacjach zabawowych na miarę dziecięcej wyobraźni. Dziękujemy za spotkanie.