Jak co roku o tej porze nasze przedszkole jest organizatorem konkursu wiedzy o naszym mieście. Konkurs jest organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Dzieci ze wszystkich placówek publicznych w mieście biorą udział w różnych działalnościach konkursowych. Jednym z zadań jest recytacja NOWEGO wiersza o Głogowie. I Tu rodzi się przestrzeń na twórcze działania całych rodzin:Zapraszam do napisania w czasie przerwy świątecznej krótkiego wiersza o naszym mieście. Wszystkie teksty zostaną opublikowane w corocznym tomiku twórczości literackiej naszego konkursu, a jeden wybrany, ten zwycięski w naszym konkursie zostanie wyrecytowany publicznie podczas prezentacji literackich wszystkich przedszkoli.Na teksty czekamy do wtorku 19 kwietnia.Na naszych rodzinnych poetów czekają nagrody.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i pomnik