Dnia 24 maja w przedszkolu odbył się już po raz trzeci międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o naszym mieście-„Głogów – moja mała ojczyzna” pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Całość wspólnej zabawy zorganizowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym, żeby zachować względy bezpieczeństwa. Do przedszkola przybyły drużyny dwuosobowe z przedszkoli miejskich naszego miasta. Zawodnicy musieli wykonać kilka zadań, by zdobyć punkty uprawniające do odebrania nagrody. Dzieci odpowiadały na wylosowane pytania, recytowały wiersze o Głogowie, które powstały wlaśnie na tę specjalną okazję, układały puzle, kodowały flagę miasta, szukały ukrytych na placu kopert z zadaniami, przypasowywały ilustracje legendy do jej tytułu, wykonały colage na podstawie fragmentu zdjęcia naszego miasta. Zadania były przeróżne. Dzieci super się spisały. Nasze przedszkole reprezentowali : Zuzia i Patryk z grupy 6latków II. Jak przystało na organizatorów i gospodarzy przyjęliśmy gości poczęstunkiem i występami. 6latki II zilustrowały piosenkę o Odrze, a 6latki I przybliżyły wszystkim treść legendy o LINOSKOCZKU, w rolę którego wcieliła się Jagienka. Również pogada nam dopisała. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki z głogowskimi legendami, słodycze i oczywiście tomik wierszy o Głogowie . Wiersze, które powstają na okoliczność naszego konkursu angażują dzieci, rodziców, nauczycieli. Zawsze czytam i słucham ich z wielką radością. Brawo dla wszystkich zawodników.