Dnia 18 maja 2022r bardzo dużo się działo, nawet maluchy nie miały czasu pójść spać😊Już od rana najstarsze przedszkolaki gościły panie z wodociągów , które prowadziły kolejne spotkanie edukacyjne na temat wody. Jej właściwościach, zapotrzebowaniu na nią i tego w jaki sposób jest pozyskiwana i wykorzystywana przez ludzi. 5latki odwiedziły miejskie GPK Głogów i utrwalały wiedzę o segregacji odpadów.Przed południem odwiedzili nas goście specjalni. Wielkim wozem strażackim przyjechali strażacy. Dzieci przywitały panów wierszem i piosenką, wręczyły samodzielnie przygotowane obrazki i laurkę z podziękowaniami. W zamian dzieci słuchały opowieści strażaków o ich codziennej, pełnej trudu pracy. Poznały ich codzienne umundurowanie i specjalną odzież chroniąca ich podczas akcji ratunkowych przy pożarach. Oglądaliśmy różne sprzęty i urządzenia. Każde dziecko miało okazję siedzieć w wozie bojowym. Prezentacja różnych sposobów gaszenia pożarów wodą zakończyły dzisiejsze spotkanie.Dziękujemy bardzo Tatusiowi Zosi z 4latków- panu Mirkowi za chęć zorganizowania dzisiejszego spotkania dla przedszkolaków.