WYCHOWAWCA GRUPY

mgr Małgorzata Wiak

mgr Natalia Pusz

Dzień Rodziny

Dzieci zaprezentowały się przed swoimi rodzicami. Pięknie tańczyły, śpiewały oraz recytowały wierszyki. Przedszkolaki wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane prezenty. Po części oficjalnej były wspólne, rodzinne zabawy na przedszkolnym placu.

Przegląd recytatorski

Gabrysia oraz Szymon z naszej grupy, brali udział w Przeglądzie Recytatorskim organizowanym przez nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 21 w Głogowie. Dzieci zaprezentowały się znakomicie recytując wiersze o zdrowiu.

Warsztaty Wielkanocne

4- latki wybrały się na wycieczkę do Piotrowic. Dzieci brały udział w warsztatach Wielkanocnych. Przedszkolaki dekorowały babeczki, siały rzeżuchę oraz zgłębiały wiedzę o tradycjach Świąt Wielkanocnych.

Mikołajki

Jeden z dni na który z niecierpliwością czekają dzieci, to Mikołajki. Tego dnia w naszym przedszkolu od samego rana czekały na dzieci niespodzianki. Przedszkolaki znalazły list od Mikołaja, w którym były różne zadania do wykonania, a nagrodą było spotkanie z Mikołajem i otrzymanie prezentów.

Dzień Pluszowego Misia

4-latki brały udział w święcie Pluszowego Misia, który symbolizuje szczęśliwe dzieciństwo. Najpierw przedszkolaki oglądały przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów ze starszej grupy, a później tańczyły i tuliły swoje ukochane misie.

Pieczenie chleba

W ramach świętowania Dnia Chleba 4-latki otrzymały za zadanie wspólne upieczenie chlebka bananowego. Dzieci poznały przepis oraz składniki. Z pomocą pani kucharki udało nam się upiec przepyszny chlebek, który mogli skosztować przedszkolaki oraz rodzice 🙂

Dzień Postaci z Bajek

Grupa 4-latków brała udział w Dniu Postaci z Bajek. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Było wspólne oglądanie bajki, odgadywanie zagadek oraz prezentacja strojów. Dzieci wykonały, także wspólnie pracę plastyczną przedstawiającą postać Koziołka Matołka 🙂 Na koniec przedszkolaki wytańczyły się na Bajkowym Balu.